QYP1H153KTP
Nichicon
Producto No:
QYP1H153KTP
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.015UF 10% 50VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" L x 0.138" W (7.00mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series YP
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 0.015 µF