QYX1H102JTP3TA
Nichicon
Producto No:
QYX1H102JTP3TA
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 1000PF 5% 50VDC RADIAL
En stock : 29460
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 pF