QYX1H152KTP
Nichicon
Producto No:
QYX1H152KTP
Descripción:
CAP FILM 1500PF 10% 50VDC RADIAL
En stock : 552
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 pF