QYX1H183KTP
Nichicon
Producto No:
QYX1H183KTP
Descripción:
CAP FILM 0.018UF 10% 50VDC RAD
En stock : 1848
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.018 µF