QYX1H222JTP1FD
Nichicon
Producto No:
QYX1H222JTP1FD
Descripción:
CAP FILM 2200PF 5% 50VDC RADIAL
En stock : 1662
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 pF