QYX1H332JTP1FD
Nichicon
Producto No:
QYX1H332JTP1FD
Descripción:
CAP FILM 3300PF 5% 50VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 pF