QYX1H334KTP
Nichicon
Producto No:
QYX1H334KTP
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC RADIAL
En stock : 472
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.315" W (12.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 0.33 µF