QYX1H473JTP1FD
Nichicon
Producto No:
QYX1H473JTP1FD
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.047 µF