QYX1H474KTP
Nichicon
Producto No:
QYX1H474KTP
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 10% 50VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.374" W (14.00mm x 9.50mm)
Series QYX
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF