R25030-1PR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
R25030-1PR
Descripción:
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal, Pressure Plate
Current Rating (Amps) 30 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)
Series R250
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V