Hogar / AC Fans / R2D180-AL02-15
minImg
R2D180-AL02-15
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2D180-AL02-15
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guía del usuario
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.170A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 400VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2600 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Thermal Overload Protection (TOP)
Width 96.00mm
Operating Temperature -13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, CE, UL
Termination 6 Wire Leads
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series R2D180
Power (Watts) 85W