Hogar / AC Fans / R2D220-AB02-11
minImg
R2D220-AB02-11
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2D220-AB02-11
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
Guía del usuario
Air Flow 695.0 CFM (19.46m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.190A
Fan Type Motorized Impellers, 3 Phase
Voltage - Rated 400/440VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 995/1180 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 104.0mm
Operating Temperature 158°F (70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 1 Wire Lead with Ring Terminal, 3 Wire Leads with QC Receptacles
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series R2D220
Power (Watts) 70.0W, 110W