Hogar / AC Fans / R2E108-AG63-05
minImg
R2E108-AG63-05
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E108-AG63-05
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Guía del usuario
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.160A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1850 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Width 63.00mm
Operating Temperature 176°F (80°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CCC, CE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 108mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R2E108
Power (Watts) 35W