Hogar / AC Fans / R2E140-AE77-05
minImg
R2E140-AE77-05
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E140-AE77-05
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.510A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1500 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 72.00mm
Operating Temperature -13 ~ 95°F (-25 ~ 35°C)
Static Pressure 0.201 in H2O (50.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CCC, CE, EAC
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 140mm Dia
Weight 2.4 lbs (1.1 kg)
Material - Blade Steel
Series R2E140
Power (Watts) 115W