Hogar / AC Fans / R2E175-AC77-15
minImg
R2E175-AC77-15
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E175-AC77-15
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 27
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -13°F (-25°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.300A
Approval Agency CCC, CE, CSA, EAC, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with QC Receptacles
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2900 RPM
Material - Blade Steel
Series R2E175
Power (Watts) 70.0W