Hogar / AC Fans / R2E175-AC79-22
minImg
R2E175-AC79-22
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E175-AC79-22
Descripción:
IMPELLER MTRZD 175X47MM 115VAC
En stock : 12
Guía del usuario
Air Flow 320.0 CFM (8.96m³/min)
Noise 70.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM -
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 47.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight 2 lbs (907.2 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E175
Power (Watts) 80.0W