Hogar / AC Fans / R2E175-AC91-05
minImg
R2E175-AC91-05
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E175-AC91-05
Descripción:
FAN IMP MTRZD 175X63MM 400VAC
Guía del usuario
Air Flow 270.7 CFM (7.58m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.200A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 400VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2850 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Width 63.00mm
Operating Temperature 70°C
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series R2E175
Power (Watts) 70.0W