Hogar / AC Fans / R2E175-AR70-05
minImg
R2E175-AR70-05
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E175-AR70-05
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 5
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.200A
Approval Agency CCC, CE, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2950 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E175
Power (Watts) 44.00W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 68.50mm