Hogar / AC Fans / R2E180-AS77-40
minImg
R2E180-AS77-40
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E180-AS77-40
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.470A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2300 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 84.50mm
Operating Temperature 131°F (55°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series R2E180
Power (Watts) 100W