Hogar / AC Fans / R2E220-AA40-71
minImg
R2E220-AA40-71
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E220-AA40-71
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 120
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.400A
Approval Agency CCC, CE, CSA, EAC, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 3 Wire Leads with Splice Terminals, 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 221.4mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2700 RPM
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
Series R2E220
Power (Watts) 90.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 71.00mm