Hogar / AC Fans / R2E220-AA44-23
minImg
R2E220-AA44-23
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E220-AA44-23
Descripción:
FAN IMP MTRZD 220X71MM 115VAC
En stock : 405
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 530.0 CFM (14.84m³/min)
Noise 74.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Not For New Designs
Voltage Range -
RPM 2550 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 71.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Weight 2.9 lbs (1.3 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E220
Power (Watts) 100W