Hogar / AC Fans / R2E220-RB06-01
minImg
R2E220-RB06-01
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E220-RB06-01
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 167°F (-25 ~ 75°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.600A
Approval Agency CCC, CE, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range -
RPM 2650 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E220
Power (Watts) 135W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 73.50mm