Hogar / AC Fans / R2E225-AX52-16
minImg
R2E225-AX52-16
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E225-AX52-16
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.720A
Approval Agency CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3000 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E225
Power (Watts) 165W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 85.00mm