Hogar / AC Fans / R2E225-BE47-09
minImg
R2E225-BE47-09
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E225-BE47-09
Descripción:
FAN IMP MTRZD 225X88MM 230VAC
En stock : 29
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 756.0 CFM (21.17m³/min)
Noise 75.0dB(A)
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) 0.8A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 88.00mm
Operating Temperature -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, UL
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Weight 6 lbs (2.7 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E225
Power (Watts) 185W