Hogar / AC Fans / R2E250-AV65-01
minImg
R2E250-AV65-01
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E250-AV65-01
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 59
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.710A
Approval Agency CCC, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 250mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2750 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2E250
Power (Watts) 160W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 89.00mm