Hogar / AC Fans / R2E250-RA50-01
minImg
R2E250-RA50-01
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E250-RA50-01
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 48
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 86°F (-25 ~ 30°C)
Air Flow -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 1.25A
Approval Agency CCC, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 250mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2450 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series RadiCal® R2E250RA
Power (Watts) 285W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 99.00mm