Hogar / AC Fans / R2E250-RB02-11
minImg
R2E250-RB02-11
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E250-RB02-11
Descripción:
250 MM AC CENTRIFUGAL FAN
Guía del usuario
Air Flow 1010.1 CFM (28.28m³/min)
Noise 81.0dB
Ingress Protection IP44
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 130VAC
RPM 3050 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 108.0mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 255mm Dia
Weight 8.3 lbs (3.8 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series RadiCal® R2E250RB
Power (Watts) 395W