Hogar / AC Fans / R2E250-RB06-16
minImg
R2E250-RB06-16
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2E250-RB06-16
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Air Flow 530.1 CFM (14.84m³/min)
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 1.71A
Approval Agency CE, CSA, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with QC Receptacles
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 250mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3100 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series RadiCal® R2E250RA
Power (Watts) 390W