R2G133-AB15-10
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2G133-AB15-10
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 133X91MM 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Air Flow 174.0 CFM (4.87m³/min)
Noise 60.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Motorized Impellers
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Round - 133mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range 8 ~ 14VDC
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
RPM -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series R2G133
Power (Watts) 19 W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 91.00mm