R2G175-AB31-14
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2G175-AB31-14
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Air Flow 262.0 CFM (7.34m³/min)
Noise 64.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Motorized Impellers
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range 8 ~ 14VDC
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
RPM -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series R2G175
Power (Watts) 30 W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 69.00mm