Hogar / AC Fans / R2S175-AA07-39
minImg
R2S175-AA07-39
ebm-papst Inc.
Producto No:
R2S175-AA07-39
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 1
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP20
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.330A
Approval Agency CE, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 3 Wire Leads with QC Receptacles
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2440 RPM
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R2S175
Power (Watts) 57.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 69.00mm