Hogar / AC Fans / R4D400-AD22-06
minImg
R4D400-AD22-06
ebm-papst Inc.
Producto No:
R4D400-AD22-06
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
Guía del usuario
Operating Temperature -40 ~ 104°F (-40 ~ 40°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.930A
Approval Agency CCC, EAC
Fan Type Tubeaxial, 3 Phase
Termination 9 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension Round - 404mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1220 RPM
Material - Blade Aluminum
Series R4D400
Power (Watts) 515W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 217.5mm