Hogar / AC Fans / R4E180-AB09-29
minImg
R4E180-AB09-29
ebm-papst Inc.
Producto No:
R4E180-AB09-29
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 1.14A
Approval Agency CE, UL
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Round - 180mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1200 RPM
Material - Blade Steel
Series R4E180
Power (Watts) 130W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 89.00mm