Hogar / AC Fans / R4E225-AC15-18
minImg
R4E225-AC15-18
ebm-papst Inc.
Producto No:
R4E225-AC15-18
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 225X63MM 115VAC
Guía del usuario
Air Flow 410.0 CFM (11.48m³/min)
Noise 54.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Obsolete
Voltage Range -
RPM -
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 63.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Weight 4 lbs (1.8 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R4E225
Power (Watts) 63.0W