Hogar / AC Fans / R4E225-AR15-09
minImg
R4E225-AR15-09
ebm-papst Inc.
Producto No:
R4E225-AR15-09
Descripción:
FAN IMP MTRZD 225X89MM 115VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Air Flow 468.0 CFM (13.10m³/min)
Noise 58.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Motorized Impellers
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range -
Weight 4.2 lbs (1.9 kg)
RPM -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R4E225
Power (Watts) 50.0W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 89.00mm