Hogar / AC Fans / R4E250-AH01-05
minImg
R4E250-AH01-05
ebm-papst Inc.
Producto No:
R4E250-AH01-05
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
MOTORIZED IMPELLER
Guía del usuario
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Air Flow 547.0 CFM (15.32m³/min)
Noise 64.0dB(A)
Ingress Protection IP44
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 0.200A
Approval Agency CCC, CE, EAC
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Round - 250mm Dia
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 1600 RPM
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6
Series R4E250
Power (Watts) 43.00W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Package Bulk
Width 99.00mm