Hogar / AC Fans / R4S190-AA16-18
minImg
R4S190-AA16-18
ebm-papst Inc.
Producto No:
R4S190-AA16-18
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 190X63MM 115VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Air Flow 230.0 CFM (6.44m³/min)
Noise 50.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Motorized Impellers
Termination 2 Wire Leads
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range -
Weight 3 lbs (1.4 kg)
RPM -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon
Series R4S190
Power (Watts) 47.00W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 63.00mm