Powerex Inc.
Producto No:
R5021210RSZT
Fabricante:
Paquete:
TO-94
Lote:
-
Descripción:
DIODE GEN PURP 1.2KV 100A TO94
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$135.3845
$135.3845
10
$125.3259
$1253.259
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 300 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Stud Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-94 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 45 mA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-209AC, TO-94-4, Stud |
| Technology | Standard |
| Mfr | Powerex Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 100A |
| Base Product Number | R5021210 |