R60030-2CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
R60030-2CR
Descripción:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 30 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 5" L (20.65mm x 127mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V