R60100-1STRM
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
R60100-1STRM
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.339" Dia x 7.874" L (34mm x 200mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V