R60200-1STRM
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
R60200-1STRM
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 200A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 200 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.839" Dia x 9.626" L (46.7mm x 244.5mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V