R60400-1STR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
R60400-1STR
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 400A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 400 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 2.591" Dia x 11.626" L (65.8mm x 295.3mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V