R60600-1STR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
R60600-1STR
Descripción:
FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 600 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 3.13" Dia x 13.374" L (79.5mm x 339.7mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V