R6200240XXOO
Powerex Inc.
Producto No:
R6200240XXOO
Fabricante:
Powerex Inc.
Paquete:
DO-200AA, R62
Descripción:
DIODE GEN PURP 200V 400A DO200AA
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 9 µs
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Clamp On
Product Status Active
Supplier Device Package DO-200AA, R62
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 mA @ 200 V
Series -
Package / Case DO-200AA, A-PUK
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 800 A
Mfr Powerex Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 400A