R7200612XXOO
Powerex Inc.
Producto No:
R7200612XXOO
Fabricante:
Powerex Inc.
Paquete:
DO-200AB, B-PUK
Descripción:
DIODE GP 600V 1200A DO200AB
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 13 µs
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Clamp On
Product Status Active
Supplier Device Package DO-200AB, B-PUK
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 mA @ 600 V
Series -
Package / Case DO-200AB, B-PUK
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1500 A
Mfr Powerex Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 1200A