R8002ANJFRGTL
Rohm Semiconductor
Producto No:
R8002ANJFRGTL
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
LPTS
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 800V 2A LPTS
En stock : 930
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 250 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.3Ohm @ 1A, 10V
Supplier Device Package LPTS
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 62W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V