RB141C1100-224
E-Switch
Producto No:
RB141C1100-224
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V
En stock : 768
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color Incandescent, Amber
Operating Temperature -20°C ~ 65°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 30.00mm x 11.00mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series RB1, LAMB
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V