RB218T-60NZC9
Rohm Semiconductor
Producto No:
RB218T-60NZC9
Descripción:
SUPER LOW IR, 60V, 20A, ITO-220A
En stock : 1900
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220FN
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 60 V
Series -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 830 mV @ 10 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction 150°C