RB225T-60HZC9
Rohm Semiconductor
Producto No:
RB225T-60HZC9
Descripción:
SCHOTTKY BARRIER DIODE (AEC-Q101
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220FN
Current - Reverse Leakage @ Vr 600 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 630 mV @ 15 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction 150°C