RB228T-30NZC9
Rohm Semiconductor
Producto No:
RB228T-30NZC9
Descripción:
RB228T-30NZ IS SUPER LOW IR
En stock : 998
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220FN
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V
Series -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 720 mV @ 15 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction 150°C